Gimnazjalny Salonik Artystyczny w Ciasnej

Opublikowano: 2011-03-04 11:11:00Gimnazjalny Salonik Artystyczny powstał w naszej szkole dwa lata temu. Prowadzi go pani Iwona Śleziona. Spotkania odbywają się w szkole w Ciasnej, a także w jej filialnym oddziale – w Sierakowie Śląskim, co dwa tygodnie w godzinach pozalekcyjnych (od godziny 15.00 do godziny 16.30). W bieżącym roku na zajęcia uczęszczają 23 osoby.

Celem zajęć jest rozbudowanie kreatywnej postawy ucznia wobec sztuki i jej wytworów, rozwój wyobraźni twórczej, umożliwienie ekspresji plastycznej a także pogłębianie zainteresowań oraz pogłębianie i rozwijanie uzdolnień naszej młodzieży.

Podczas zajęć uczniowie poznają różnorodne techniki rękodzielnicze, np. decoupage, filcowanie, tworzenie biżuterii artystycznej, orgiami modułowe, quilling, kirinami i wiele innych.

W bieżącym roku szkolnym zorganizowane zostały wyjazdy na zajęcia plastyczne do Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu: „malowanie bombek” oraz „stroik świąteczny”.

Od drugiego semestru 2011/2012 r. poza systematycznymi spotkaniami w saloniku organizowane są również wieczorki artystyczne. Biorą w nich udział nie tylko osoby uczęszczające na zajęcia artystyczne, ale każdy, kto w danym dniu ma ochotę mile spędzić czas. Zapraszani są również koledzy ze szkoły podstawowej. Takie zajęcia mają na celu zachęcenie dzieci do pożytecznego spędzenia czasu w miłym towarzystwie, a także rozbudzanie w nich nowych zainteresowań i wyszukiwanie talentów.

Plan tych zajęć wygląda następująco:

- Styczeń – warsztaty biżuterii artystycznej (część pierwsza - kolczyki)

- Luty – Wieczór Walentynkowy połączony z warsztatami: misie z wełny

- Marzec – I Gimnazjalny Dzień Kobiet podczas którego odbędzie się druga część warsztatów biżuterii artystycznej (bransoletki, zawieszki, kolczyki na lince);

- Kwiecień – Ozdoby wielkanocne: koszyczek z szpatułek laryngologicznych, pisanki zdobione techniką quillingu oraz wstążeczkową;

- Maj – orgiami modułowe: łabędź, wiosenny koszyczek z kwiatami;

- Czerwiec – Wiosenne drzewko wykonane techniką orgiami (kusudama) w doniczce z patyczków po lodach.

Zapraszamy wszystkich chętnych!Źródło: Gimnazjum w Ciasnej
  • Brak komentarzy
  • Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszy!